05 grudnia 2019 21:00 | Aktualności

Warsztaty w fabryce bombek - 5.12.2019r.

W czwartek 5.12.2019r. uczniowie klas 0 - VIII z naszej szkoły udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Złotoryi. Odwiedziliśmy zakład produkcji szklanych ozdób choinkowych VITBIS. Naszą przygodę w tym ciekawym miejscu rozpoczęliśmy od warsztatów zdobienia bombek. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego wykonania zdobienia na trzech bombkach. Pomysłów nie było końca. Część uczniów zadedykowała ozdoby swoim rodzicom i bliskim. Po tych artystycznych zajęciach, cali w brokacie, udaliśmy się na zwiedzanie zakładu produkcyjnego. Mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładnie każdemu etapowi powstawania szklanych ozdób. Z podziwem przypatrywaliśmy się procesowi dmuchania szkła, szybko przemknęliśmy przez lakiernię aby podziwiać pracę dekoratorów. Ostatnim punktem wizyty w VITBISie były zakupy w sklepie firmowym. Ze względu na ogromną ilość ozdób wybór nie był łatwy. Na pewno w wielu domach naszych uczniów zawisną w tym roku na choinkach nowe bombki, w tym te najważniejsze, bo wykonane własnoręcznie, z sercem i z myślą o bliskich.

Podziękowania za zorganizowanie ciekawej wycieczki należą się p. Iwonie Piwowarskiej.

Marta Suhak