14 listopada 2019 20:57 | Aktualności

Śniadanie daje moc- 12.11.2019 r.

We wtorek 12 listopada uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, której celem jest propagowanie zdrowego odżywiania się. Uczniowie w tym dniu samodzielnie wykonywali kanapki, nakrywali stół i wspólnie spożywali śniadanie. Podobnie jak w poprzednich latach zajęcia praktyczne poprzedziły rozmowy, pogadanki, prezentacje dotyczące wartości odżywczych produktów spożywczych oraz ich wykorzystaniu w przygotowywaniu posiłków. Zwrócono także szczególną uwagę na higienę przygotowywania posiłków oraz ich spożywanie.

Tekst: Ewa Czerw                                                                                                                                                                            Zdjęcia:Ewa Czerw, Małgorzata Walczewska