11 listopada 2019 22:33 | Aktualności

Poczuj radość z wolności!

11 listopada br. uczniowie wraz z Dyrektor Szkoły  Teresą Adamczyk i nauczycielami  wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość obchodów rozpoczęła się Mszą Świętą  w intencji Ojczyzny  w Kościele p.w. Trójcy Świętej w Paszowicach. W asyście pocztów sztandarowych szkół podstawowych i Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Paszowice zaproszeni goście przemaszerowali do świetlicy, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna. W tym dniu uczestnicy obchodów mogli skosztować świętomarcińskich rogali. Wspólne spotkanie uświadomiło wszystkim zgromadzonym, jakim wielkim dobrem jest wolność. Gminne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  były doskonałą okazją do spotkania się i radosnego celebrowania tak ważnego dla Polaków święta.

BM