08 listopada 2019 15:59 | Aktualności

Niech żyje Polska niepodległa!

Dnia 8 listopada br. odbył się w Szkole Podstawowej im. W. Broniewskiego w Paszowicach uroczysty apel pod hasłem ,,Niech żyje Polska niepodległa”, podczas którego uczczono  101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Lekcja historii i patriotyzmu oraz montaż słowno-muzyczny  przygotowany został przez uczniów,  Ewę Czerw i Elżbietę Sowę. Dekorację wykonała Aneta Korybska i Ludmiła  Gębicka.

O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy zebrani odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.  Wiersze  i pieśni patriotyczne  ilustrowały wydarzenia  123 lat niewoli.  To w nich oddano  hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną Rzeczpospolitą. Uczniowie śpiewając wzruszająco pieśń „Niepodległa, niepokorna” udowodnili, że znają historię swojej Ojczyzny, a niełatwe treści patriotyczne trafiają do młodych ludzi. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa młodych artystów, którzy wyrażają chęć pielęgnowania tradycji niepodległościowych i patriotycznych  od pokoleń. Wyrazy podziękowania należą się także nauczycielom za wzbudzanie ducha patriotyzmu wśród swoich wychowanków.