03 czerwca 2017 09:02 | Aktualności

Lekcje w terenie

W dniu 2 czerwca uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej udali się na lekcje w terenie. Celem i założeniem programowym wycieczki była popularyzacja wiedzy o wartościach kulturowych danej okolicy, rozwijanie poczucia poszanowania przyrody i rozwijanie form aktywnego wypoczynku w harmonii ze środowiskiem przyrodniczym. Zajęcia warsztatowe opierały się na układaniu zadań  z przyrody, matematyki i języka niemieckiego. Lekcje przeprowadzone w terenie stanowiły okazję do cieszenia się pięknem otaczającej przyrody, a wyniki badań dostarczyły uczniom radości z efektów działań. Po lekcjach uczniowie wraz z nauczycielkami Martą Suhak, Beatą Makuch i Małgorzatą Sozańską rozkoszowali się lodami, a w drodze powrotnej odwiedzili ucznia klasy szóstej-Marcina, który nie mógł wziąć udziału w wycieczce. Pogoda i humory dopisały.

BM