20 maja 2017 22:29 | Aktualności

Podróż po Europie

W dniu 19 maja br. Szkoła Podstawowa w Paszowicach zapełniła się roztańczonymi, rozśpiewanymi uczniami i kolorowymi flagami. Rozbrzmiewała zewsząd muzyka z różnych krajów europejskich, a wszystko to za sprawą obchodów Dnia Europy. Spotkanie pod  hasłem „Podróżujemy po Europie” przygotowały  Ewa Czerw- opiekun chóru szkolnego,  Beata Makuch- opiekun koła języka niemieckiego i Małgorzata Walczewska. Wspólnie z nauczycielkami imprezę poprowadzili konferansjerzy Karolina Pokrywa i Bartosz Kwiatkowski- uczniowie klasy szóstej. W tym dniu odwiedziliśmy kilkanaście państw europejskich, a zwiedzanie miało charakter konkursowy. Wszędzie uczniowie spotykali się z różnorodnością kultury i zwyczajów innych krajów. Oglądano torreadora i byka podczas corridy, potwora z Loch Ness, włoskiego śpiewaka operowego,  uczniów podczas walca wiedeńskiego i  pokazu mody, przedszkolaków w tańcu twist i w piosence w języku niemieckim. Podziwiano Ksenię Duszeńko- uczennicę klasy piątej, w piosence w języku  ukraińskim, której   akompaniowała mama. Uczniowie wzięli udział w wyścigu ze zniczem olimpijskim, przeszkodowym wyścigu konnym-  Wielką Pardubicką, układali  tangramy i kosztowali spaghetti. Za uczestnictwo w konkursach uczniowie otrzymywali  słodkości. Nie zabrakło w tym dniu charakterystycznych dla danego państwa tańców. Cała społeczność szkolna uczyła się tańca irlandzkiego, francuskiego i Zorby. Zmęczeni podróżą uczniowie przybyli do kraju, ale zanim wrócili do klas, odtańczyli wspólnie swój ulubiony Taniec Mai. W ramach obchodów Dnia Europy rozstrzygnięto szkolny konkurs z języka niemieckiego Sprachmeister, w którym tytuł Mistrza Języka Niemieckiego zajęła uczennica klasy piątej Julia Hajduga, otrzymując dyplom i nagrodę książkową. Organizatorzy  dziękują dyrektorowi szkoły Teresie Adamczyk, wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz uczniom za przybycie i czynne uczestnictwo w imprezie. W tym dniu wszyscy bawili się wyśmienicie i  poczuli się jak jedna wspaniała europejska rodzina.