12 listopada 2014 13:10 | Aktualności

Bezpieczne Maluchy - spotkanie z Policjantem, 12.11.2014 r.

Dnia 12 listopada 2014 r. gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Policji z Jawora  – pana aspiranta Jarosława Plewińskiego, który spotkał się z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz uczniami klas I – III. Spotkanie  rozpoczęło się od wyjaśnienia na czym polega praca Policjanta i zaprezentowania munduru. Jednak głównym celem przybycia Policjanta była pogadanka na temat poruszania się po drogach oraz jak zachować bezpieczeństwo w stosunku do nieznanych nam osób. Dzieci chętnie słuchały rad, brały udział w rozmowie. Poznali zasady bezpiecznego zachowania na drodze, przyswoili sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, noszenia kamizelek, elementów odblaskowych, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję zadawać pytania. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne pragną złożyć serdeczne podziękowania panu aspirantowi Jarosławowi Plewińskiemu  za wizytę w naszej szkole i przeprowadzenie pogadanki z uczniami.

Tekst: Iwona Piwowarska                                                                                                                                          Zdjęcia: Ewa Czerw